leader

30 вересня – День усиновлення

   30 вересня, в День святих Віри, Надії та Любові, а також їхньої матері Софії, відзначається День усиновлення в Україні. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей. Про заснування свята було оголошено на Всеукраїнському форумі усиновлювачів, що відбувся 27 листопада 2008 року в Києві. В день, коли на світ з’являється малюк, щасливі батьки сяють посмішками. Нові незвичні ролі – мама, тато… Вони відчувають себе іншими людьми – відповідальнішими, дорослішими, досвідченішими. Але є батьки, які стають мамами і татами не в момент народження малюка, а тоді, коли цей малюк трішечки підріс, набув свого життєвого досвіду, навіть, зневірився у тому, що на світі є добрі та люблячі дорослі батьки, які прийшли до батьківства шляхом усиновлення. Щодня в країні народжується  50  дітей, які залишаються сиротами, і в цей же час в Україні щодня всиновлюють  60  дітей.

   Усиновлення – це пріоритетна форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та передбачає прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.

   Дітям, які втратили родину, може допомогти кожен, хто небайдужий: одні – усиновлять, інші – допоможуть дитині знайти опікунів, прийомних батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто виявив бажання усиновити, або тим, хто вже усиновив.

   Реальним свідченням дієвої уваги Президента України, Уряду України до питань забезпечення конституційного права дитини, яка за різних обставин життя втратила рідних батьків, виховуватись в сімейному оточенні, є підтримка усиновлення, розвиток прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу.

   З метою надання державної підтримки сім’ям, які усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, запроваджено надання додаткових прав та гарантій у вигляді соціальної відпустки у зв’язку з усиновленням дитини та грошової допомоги при усиновленні дитини.

   Слід зауважити, що в Черкаській області у 701 сім’ї усиновителів виховується 790 усиновлених дітей. У 2015 році усиновлено 55 дітей, з них 43 громадянами України. Серед цих дітей 4 з нашого ра      йону.

   На території нашого району проживає більше 30 діток усиновлених жителям  району. Зокрема, протягом 2015 року усиновлено жителями району 2 дітей, за 8 місяців 2016 року 3 дітей. Функціонує 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 6 дітей, позбавлених батьківського піклування, під опікою та піклуванням виховується 72 дітей з нашого району. І сьогодні громадяни, які не мають дітей або їх діти вже дорослі звертаються до органів опіки, зокрема служби у справах дітей райдержадміністрації у пошуках діток.

   З метою заохочення громадян до усиновлення на Всеукраїнському порталі національного усиновлення «Сирітсву – Ні» розміщено 340 фотографій дітей Черкаської області, які мають правові підстави для усиновлення.

   Якщо Ви вирішили всиновити дитину                                                                                                                                                                     

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснене на підставі рішення суду.

Шлях усиновлювача

1.Одержання консультації про усиновлення в службі в справах дітей за місцем свого проживання.

2.Збір документів.

3.Подання до служби у справах дітей за місцем свого проживання заяви про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі та відповідних документів.

4.Обстеження представником служби у справах дітей умов проживання майбутніх кандидатів в усиновлювачі.

5.Отримання висновку про можливість бути усиновлювачем.

6.Ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.

7.Отримання направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною.

8.Знайомство та встановлення контакту з дитиною.

9.Подання заяви про усиновлення дитини до служби у справах дітей за місцем її проживання.

10.Отримання висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

11.Подання заяви та документів до суду, судове засідання щодо розгляду питання усиновлення.

12.Отримання рішення суду про усиновлення дитини.

13.Оформлення нового свідоцтва про народження дитини в органах РАЦСу за місцем реєстрації народження дитини.

14.Передача дитини усиновлювачам.

15.Здійснення працівниками служби у справах контролю за умовами проживання і виховання усиновленої дитини (працівники служби у справах дітей щорічно відвідують сім’ю протягом перших трьох років після усиновлення, в подальшому – один раз на три роки до досягнення дитиною повноліття).

 

За інформацією служби у справах

дітей райдержадміністрації