leader

На апаратній нараді в голови райдержадміністрації говорили про заходи щодо попередження захворюваності та смертності на туберкульоз

 

   30  листопада  заступник голови райдержадміністрації Валентина Стилик за участі голови районної ради Григорія Зінченка,  заступника голови районної ради Анатолія Нужного провела апаратну нараду з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, працівниками апарату райдержадміністрації, органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій.

   На початку наради Валентина Стилик привітала директора РЦСССДМ Інну Шпак та вручила їй подяку Прем’єр-міністра України за вагомий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, сумлінну працю та високий професіоналізм.

   Про заходи щодо попередження захворюваності та смертності на туберкульоз в районі доповіла головний лікар комунального закладу Чорнобаївської районної ради «Чорнобаївський центр первинної медико-санітарної допомоги Любов Тарасенко.

   Вона зазначила, що на початок 2015 року на обліку перебувало 317 осіб. За 9 місяців взято на облік 20 осіб ( в 2014 р.  - 28 осіб) , із них 2 хворих на ВІЛ (в 2014 р. – 6 осіб). Туберкульоз легень 15 осіб і 5 позалегеневий (20 осіб із легеневою формою у 2014 р.). Померло від туберкульозу 3 хворих (в 2014 р. – 7 ). Як бачимо показники в цьому році покращились. Але за минулий рік не було хворих на туберкульоз дітей, а в цьому році була взята на облік дитина з туберкульозом  лімфатичних вузлів. За 9 місяців рецидиви були у 4 хворих, проти 8 у 2014 році. У сім’ях де є хворі з активною формою туберкульозу контактні отримують хіміопрепарати безкоштовно. Сімейні лікарі контролюють умови в яких проживає хворий, при необхідності в госпіталізації і відмові хворого підключаються органи місцевого самоврядування.


   - Необхідно забезпечити флюорографічне обстеження населення району, в першу чергу серед груп ризику, провести повну туберкулінодіагностику серед дитячого населення та розробити механізм щодо надання соціального супроводу хворим на туберкульоз, що знаходяться на амбулаторному  лікуванні, – звернулась до керівників відповідних структур Валентина Стилик. – Також потрібно  забезпечити інформаційно-просвітницьку діяльність в навчальних закладах району, серед молоді та населення шляхом проведення тематичних занять, бесід, тренінгів, лекцій, розповсюдження буклетів та брошур з метою пропаганди здорового способу життя та профілактики соціально-небезпечних хвороб.

 

За інформацією відділу з питань
внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю,
у справах преси та інформації апарату
райдержадміністрації