leader

На Чорнобаївщині яскравим дійством став День села Жовнино

   Днями в мальовничому селі Жовнино, відбулися святкові урочистості з нагоди Дня села, якому виповнилося 900 років.

   Перша згадка про поселення з назвою Желді, яке заснував князь Ярополк Володимирович, згадується ще у 1116 році в Іпатіївському літописі.

   Село багате своєю історією, талановитими та добрими людьми, господарями.

   На святкування зібралася вся округа, сусіди з ближніх сіл, гості, долучилися до дійства і представники районної влади.

  З вітальними словами та благословенням до жителів громади звернулися настоятель Петропавлівської церкви – отець Іоан, голова Чорнобаївської районної ради – Григорій Зінченко та сільський голова – Анатолій Озівський.

   Святкування розпочалися виставкою робіт майстрів художньої творчості.


Вітали жителів села та гостей свята славними українським піснями учасники художньої самодіяльності та хор сільського будинку культури.

   Неочікуваним подарунком для глядачів став перегляд кінофільму про село Жовнино, знятого ще у 1991 році.

   Щирими словами привітань відзначили ряд жителів села за різними категоріями. На сцені звучали імена ветеранів сільського господарства, які були нагороджені орденами та медалями «Знак пошани», односельчан, які гідно виконували свій інтернаціональний обов’язок,  були ліквідаторами на ЧАЕС.

   Не змогли не згадати про події, які сталися лютневими днями 2013 року на Майдані Незалежності.

   Під шквал аплодисментів і вигуки «Героям Слава!» зустрічали молодих хлопців та мужніх чоловіків, односельців, які захищали і продовжують захищати рідну землю на сході нашої держави.

   Вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Обеліска слави та пам’ятника Невідомому солдату героїв, які полягли в роки Великої Вітчизняної війни (ІІ світової війни).   Після святкового концерту відбулося відкриття та освячення пам’ятного знака, присвяченого 900-річчю з Дня заснування села Жовнино.

   На святі села пригощали жовнян та гостей свята безкоштовною юшкою, кашею, капусняком та варениками.

   Розважали гостей Староковрайський народний самодіяльний духовий оркестр, фестиваль гармоністів, дует сестер Анни та Тетяни Ломаки та учасники художньої самодіяльності жовнинського СБК. У Жовнино таке торжество відбувалося вперше, тому до цієї неординарної події готувалися заздалегідь і ретельно, а головне – всім селом! Для багатьох День села став приводом зібратися разом, згадати тих, хто народився, і хто зростав у рідному селі. Цей день об’єднав людей різного віку – від малого до великого.

   Отож залишається побажати громаді й надалі такої згуртованості, яку вони проявили під час святкування Дня села.