leader

На колегії обговорили проект Програми економічного і соціального розвитку району на 2016 рік

   31 березня  голова райдержадміністрації  Сергій Джоболда провів  розширене  засідання колегії районної державної адміністрації, на якій розглянули проект Програми економічного і соціального розвитку району на 2016 рік.

   На початку засідання виступив Сергій Джоболда, – в 2015 році соціально-економічне життя та розвиток Чорнобаївського району знаходилося під значним впливом політичних та економічних потрясінь, що сталися в Україні 2014 року. У зв’язку з цим основні зусилля райдержадміністрації були направлені в першу чергу на стабілізацію економічної ситуації, зменшення втрат та забезпечення позитивної динаміки розвитку в господарському та соціальному комплексах району.

   Чорнобаївщина виробляє більше 7 % загальнообласного обсягу валової продукції сільського господарства.

   В 2015 році валовий збір зернових та зернобобових по сільгосппідприємствах району склав 252,6 тис. тонн при урожайності 64,1 ц/га.

   За останні 39 років сільгосппідприємствами району двічі було зібрано вал зернових та зернобобових культур, який перевищував 250 тис. тонн, і – тричі урожайність зернових та зернобобових була вища 60 цнт. з гектару.

   Вперше в районі отримано надій на корову 6326 кілограм.

   В промисловому комплексі за підсумками року 5 із шести підприємств, які входять до основного кола, спрацювали з приростом, як виробленої так і реалізованої продукції.

   Вперше за багато років вдалося залучити інвестиції на відновлення незадіяних виробничих потужностей. Зокрема, збудовано елеватор насіння соняшника. Цей проект реалізувало ПП «Віктор і К» в смт Чорнобай, що в свою чергу, дало можливість створити 51 робоче місце.

   Протягом 2015 року підприємствами району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 124,4 млн.грн. капітальних інвестицій, що більше на 18 відсотків проти 2014 року.

   За 2015 рік було виконано надходження по всіх видах доходів, що  створило базу для фінансування соціально-захищених статей на принципах повноти та своєчасності.

   На зміцнення матеріально-технічної бази та проведення капітальних ремонтів установ освіти, охорони здоров’я і культури у 2015 році використано 12,9 млн. грн., що на 8 млн.грн. більше в порівнянні з 2014 роком.

   Зважаючи на непросту ситуацію в сфері енергетичної безпеки країни в районі реалізовувались заходи по ефективному використанню та збереженню енергоресурсів.

   На тлі погіршення економічних показників, що визначають рівень життя в країні в районі значна увага приділялася забезпеченню достатнього рівня соціального захисту населення району, вирішувався комплекс питань щодо реалізація соціальної політики,  допомоги учасникам АТО та сім’ям загиблих та померлих учасників АТО. Продовжувалася робота по допомозі Збройним силам України у проведенні антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях.

   Попри позитивні результати роботи в певних напрямках, залишається ще багато проблем, які ми маємо вирішувати.

   Сподіваюся, що проблемні питання  будуть врегульовані, і це дасть нам можливість динамічніше розвиватися і сповна використати внутрішні резерви в інтересах жителів району. Ці резерви у нас є, і вони враховані при розробці проекту Програми економічного і соціального розвитку району на 2016 рік, – зазначив Сергій Миколайович.

   Більш детально про  пріоритети Програми економічного і соціального розвитку району на 2015 рік інформувала начальник відділу економіки та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Ірина Вовк.

   Після обговорення проекту було прийнято рішення винести на розгляд сесії районної ради Проект  Програми економічного і соціального розвитку району на 2016 рік.

   У засіданні взяли участь голова районної ради Григорій Зінченко, заступник голови райдержадміністрації Валентина Стилик,  заступник голови районної ради Анатолій Нужний, начальники відділів апарату, самостійних структурних підрозділів райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів  міністерств і відомств в районі, селищний та сільські голови,    представники засобів  масової інформації району.