leader

Рейд по рибалках

   4 січня Чорнобаївські рятувальники провели рейд по водним об’єктам району, з метою попередження загибелі людей на воді та льоду під час риболовлі.

   Під час профілактичного відпрацювання рятувальники розповідали про заходи безпеки на льоду та дії під час провалення під лід, а також заходи безпеки під час риболовлі.

   Перш ніж ступити на лід, необхідно визначити товщину льодового покриву на водоймі:

- допустимою товщиною монолітного річкового льоду для безпечного пересування по ньому людей вважається 18-20 см.

- лід блакитного кольору – найміцніший;

-сірий – міцність удвічі менша;

- для груп людей товщина льоду повина становити більше15 см(дистанція між людьми в колоні не менше5 м).

   Під час риболовлі в зимовий період необхідно пам’ятати наступні правила:

1. Перш, ніж ступити на лід, дізнайтесь про його товщину. У різних місцях річок та озер товщина льодового покрову може бути різною.

2. Категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

3. Під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, кущами і травою. При переході на льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрівта бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

4. Щоб допомогти людині, що терпить лихо, і не потерпіти самому, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

— протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, або киньте канат, зв’язані паски тощо. Якщо до потерпілого треба підібратися ближче – ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи попереду рятувальний засіб.

— витягаючи потерпілого, попросить його працювати ногами – так буде легше вибратися з ополонки. Не дозволяйте йому підніматись на ноги.

— після того, як витягнете потерпілого на берег, викличте «швидку допомогу», надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.

   Пам’ятайте: ходити на зимову рибалку поодинці небезпечно. Будьте вкрай обережні на водоймах! Пам’ятайте про небезпеку та правила поведінки на льоду!