leader

Щотижнева апаратна нарада

   24 жовтня під керівництвом голови райдержадміністрації Сергія Джоболди відбулася апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій.

   Про підсумки проведення громадського огляду умов проживання, виховання та навчання дітей, які перебувають під опікою та піклування доповів начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Юрій Волох – На первинному обліку служби у справах дітей станом на 24.10.2016 року перебуває 25 дітей-сиріт та 81 дитина, позбавлена батьківського піклування. Найбільш поширеною, базовою, сімейною формою влаштування дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в державі, області і в районі є опіка та піклування. Найбільше дітей під опікою, піклування проживає на території Мельниківської та Москаленківської сільських рад – 6 дітей, Привітної – 5 дітей, Лукашівської, Першотравневої, Ревбинської, Староковрайської та Тимченківської сільських рад – по 4 дітей. По 3 дітей проживають на території Богодухівської, Великоканівецької, Іркліївської, Крутьківської, Лихолітської, Франківської сільських рад. По 2 дітей в сільських радах сіл Вереміївка, Велика Бурімка, Жовнине, Кліщинці, Степове, Лящівка, Хрестителево та селище Чорнобай. На території 3 сільських рад (Васютинці, Мохнач, Придніпровське) виховується по 1 підопічній дитині. Протягом 9 місяців 2016 року на території району посиротіло 11 дітей, з яких всі мають статус, дітей позбавлених батьківського піклування, тобто біологічних сиріт не має. Діти, які перебувають під опікою (піклуванням), виховуються в прийомних сім’ях, охоплені навчанням, залучаються до роботи  різнопрофільних гуртків, спортивних секцій, беруть участь у масових виховних заходах  класу, школи, району. Задіяність дітей в гуртковій, позакласній роботі складає близько 65%. Є серед них і обдаровані – учасники предметних олімпіад, спортивних змагань, конкурсів, відмінники навчання: Безугла Вікторія (Великобурімська ЗОШ); Фесенко Вікторія, Танчак Юлія (Іркліївська ЗОШ); Петрова Анастасія – Чорнобаївська ЗОШ №1. Щороку випускники 9,11 класів ЗНЗ означеної категорії дітей стають студентами ВНЗ, учнями ПТНЗ. З 6 таких випускників 9,11 класів 2015-2016 навчального року: 1 -  навчається в ПТНЗ області, 3 – є студентом ВНЗ І-ІV рівнів акредитації, а 2 учнів продовжують навчання у 10-х класах навчальних закладів району. Всі підопічні діти шкільного віку (65) забезпечені в шкільних їдальнях безкоштовними гарячими обідами, дошкільнята утримується в дитячих закладах на пільгових умовах (витрачено з райбюджету понад 100 тис. грн.  В 2016 році  59850 тис. грн. виділено з районного бюджету на придбання шкільної та спортивної форми 63 підопічним дітям. Діти шкільного віку забезпечені Єдиними квитками для безкоштовного проїзду в транспорті, мають право на  безоплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд. Влітку 2016 року 30 підопічних дітей шкільного віку, були охоплені оздоровленням та організованим відпочинком в ДОЗ «Чапаєвець», на що витрачено з районного бюджету 116550 тис.грн.

   Про організацію харчування дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах району в 2016-2017 навчальному році доповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Раїса Піддубна – В 2016-2017 навчальному році в районі функціонують 34 ЗНЗ. Їдальні всіх ЗНЗ працюють самостійно. Приміщення 28 їдалень – типові, 6 – пристосовані. Всі їдальні забезпечені холодильно-технологічним обладнанням, холодною, гарячою протічною водою, каналізацією, більшість – миючими та дезінфікуючими засобами, кухонним та столовим посудом, 32 (94 %) – овочесховищами, 30 (88 %) – примусовою витяжною вентиляцією. В 5-и ЗНЗ  (Богодухівському, Веселохутірському, Крутьківському, Лящівському, Мельниківському НВК) пробиті артезіанські свердловини. В усіх їдальнях встановлені бойлери, до умивальників підведена гаряча протічна вода. Всі їдальні укомплектовані кадрами кухонних працівників, які вчасно проходять медогляди. Важливою складовою системи забезпечення якості та безпечності харчування учнів є підтримання в належному технічному стані їдалень та харчоблоків. За період з червня по серпень 2016 року проведені капітальні ремонти харчоблоків 4-х ЗНЗ: Васютинського, Красенівського, Лихолітського, Першотравневого НВК. Проведена заміна холодильного обладнання  в  14  навчальних закладах, електроплит – в 5, придбані електром’ясорубки для 6 навчальних закладів, встановлені 16 бойлерів, 3 шкільні харчоблоки та 1 харчоблок ДНЗ облаштовані примусовою витяжною вентиляцією. Придбано кухонний та столовий посуд, миючі та дезинфікуючі засоби. Харчуванням в ДНЗ охоплені 1504 дитини, що становить 100 відсотків.  З них дітей пільгових категорій: дітей-сиріт – 6 , дітей з малозабезпечених сімей – 160, дітей, потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС – 6, дітей-інвалідів, дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 55. Безкоштовним харчуванням охоплені 58 дітей учасників АТО. Районним бюджетом на 2016 рік на харчування дітей виділено 902 тис.грн. (100% до потреби). Учні 5 ЗНЗ (Васютинського, Красенівського, Степівського, Франківського НВК, Староковрайської ЗОШ І-ІІІ ступенів) харчуються безкоштовно за рахунок місцевих сільськогосподарських підприємств. Аналіз виконання норм харчування за 9 місяців 2016 року показав, що у повному обсязі норми харчування не виконуються у жодному дошкільному та загальноосвітньому навчальному закладі. Частково  виконання  наближене до норми в 1-4 та 5-11 класах у Веселохутірському НВК – 98%, Москаленківському- 90,9,  Кліщинському – 87, Великобурімській ЗОШ І-ІІІ ступенів-89%, Новожиттівському, Великоканівецькому НВК -83%,   Красенівському НВК –77%. Діти отримали до норми риби – 52 %, яєць – 46%, сиру кисломолочного-24%:

- Новожиттівському НВК-73,4%, отримано до норми риби – 44%, сиру

кисломолочного – 40%, сиру твердого – 47%.

- Красенівському НВК виконання норм у  ДНЗ становить 60,7%, отримано до норми риби 40%, сиру кисломолочного -28%, сиру твердого-39%, яєць-36%;

- Великобурімському ДНЗ – натуральні норми  харчування виконуються на 85,5%, отримано до норми риби 33%, сиру кисломолочного -24%, яєць-23%, молока -31%. Низький відсоток охоплення харчуванням учнів Чорнобаївської гімназії (67,3%), Іркліївської ЗОШ І-ІІІ ступенів (73,2%), Лящівського НВК (76,3%) та Чорнобаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 (84,6%).  Значно нижчий показник виконання  норм  харчування в дошкільних закладах:  у   Лящівському НВК виконання натуральних норм становить 73,2%.

   В порядку контролю «Про забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання» доповіли: головний лікар Чорнобаївської центральної лікарні Тетяна Козлова та головний лікар КЗ «Чорнобаївського ЦПМСД» Любов Тарасенко.

 - Станом на 19.10.2016 року згідно реєстру в Чорнобаївському районі нараховується 29 хворих на орфанні захворювання, з них 3 дитини. Розроблена та затверджена рішенням сесії Чорнобаївської районної ради від 20.09.2016 № 11-1/УІІ, «Районна програма забезпечення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для дієтичного споживання на 2016-2018 роки, далі «Програма». Так як коштів під програму виділено не було, лікарські засоби та відповідні харчові продукти для дієтичного споживання хворим не закуплялися. Орієнтовна сума коштів необхідна для реалізації програми та закупівлі всіх необхідних лікарських засобів та відповідних харчових продуктів для дієтичного споживання становить близько 78115 тис. грн. на рік.

- В 2016 році   централізовано виділялись лікарські засоби (креон)  для лікування  хворої дитини на муковісцидоз, які отримували в дитячій обласній лікарні    900 таб.   на суму 5074 тис. грн.  Лікування отримували  2 хворих на СКВ.  Один з них – переселенець з Чорнобильської зони  і тому лікувався за кошти Чорнобильського фонду. Інша хвора отримує ліки за рахунок  коштів, що виділяються ЦПМСД  для лікування пільгових категорій  населення  на суму 4905 грн.   Із цих же коштів  виписувались ліки хворому на  хворобу Вільсона – Коновалова     на суму  59 грн., а також 1 онкохворому  хворому -  для проведення хіміотерапії (частково) на суму  584 грн. Онкохворі, які потребували призначення симптоматичної  терапії (наркотичні анальгетики), за призначенням лікаря, безкоштовно отримували  морфій   в онкокабінеті  ЦРЛ.

   На апаратній нараді розглядалися організаційні питання: про стан виконання бюджетів у жовтні 2016 року, про стан функціонування медичних та загальноосвітніх закладів району, про стан епізоотичної ситуації в районі, про хід проведення осінньо-польових робіт сільськогосподарськими підприємствами району. 

   За результатами апаратної наради було підготовлено протокольні доручення, спрямовані на вирішення піднятих питань.

 

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату райдержадміністрації