leader

Щотижнева апаратна нарада

   7 листопада під керівництвом голови райдержадміністрації Сергія Джоболди відбулася апаратна нарада з керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій.

   Про стан впровадження в районі проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» доповів заступник головного лікаря Чорнобаївської центральної районної лікарні Сергій Чуба – В Чорнобаївській ЦРЛ створено кабінет «Довіра» як окремий структурний підрозділ, щодо профілактики поширення Віл-інфекції/Сніду на адміністративній території. Зроблений ремонт приміщення, оснащено новими меблями. Кількість ВІЛ-інфікованих, які на даний час перебувають на обліку – 36 осіб, із них 27 осіб – жителі району(сіл Хрестителево, Новоселиця, Григорівка, Воронинці, Малі Канівці, Великі Канівці, Крутьки, Богодухівка, Васютинці, Старий Коврай, Загородище, Мала Бурімка. Кількість померлих за 2016 рік – 1. Кількість асоційованих з ТБ – 4 особи. За 9 місяців 2016 року виявлено ВІЛ-інфікованих 9 осіб, взято на облік 7 осіб, із них 2 дітей, які знаходяться у стадії підтвердження діагнозу. Всьго обстежено на ВІЛ-інфекцію за 9 місяців – 1269 осіб (із них 9- споживачі ін’єкційних наркотиків, 1 – позитивний). По клінічних показниках 240 осіб обстежено, з них 1 позитивний. За власною ініціативою 443 обстежені, з них 4 – позитивні результати. Вагітних обстежено 350 осіб, позитивний 1 результат. На даний момент в обласному центрі СНІДу отримує АРТ – терапію 38 осіб Чорнобаївського району.

   Про стан забезпечення в районі права на освіту дітей з особливими потребами доповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Раїса Піддубна – Відповідно до ст.26 Закону України «Про охорону дитинства», наказу МОНУ від 31.12.2015 № 1436 «Про затвердження Плану заходів щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами в загальноосвітньому просторі», відповідного листа управління освіти і науки ОДА від 18.01.2016 № 95, регіональної та районної програми «Турбота» відділ освіти, навчальні заклади району проводять певну планову роботу щодо реалізації державної політики у сфері захисту прав та інтересів дітей з інвалідністю. Однією з таких задач є рівний доступ до якісної освіти, головна мета якої – створення умов для розвитку й самореалізації кожної особистості, інтеграція у відкрите суспільство дітей із особливими освітніми потребами. Відділом освіти проводиться відповідна просвітницька робота з педагогічними працівниками, батьками з питань можливого запровадження інтегрованого та інклюзивного навчання.

У 2016-2017 н.р. 80 дітей з інвалідністю охоплені навчанням у загальноосвітніх навчальних закладах району. Відповідно до ст.13 Закону України «Про загальну середню освіту», враховуючи стан психофізичного розвитку, за індивідуальною формою навчаються 16 дітей означеної категорії. У такий спосіб навчальні заклади працюють за окремими навчальними планами та програмами з корекційно-розвитковою складовою, що забезпечує здійснення психолого-педагогічної, медичної, соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. За консультативними висновками районної психолого-медико-педагогічної консультації (ПМПК) 12 дітей з особливими потребами навчаються за індивідуальною формою, з яких 8- за програмою для дітей з розумовою відсталістю; 4- за програмою інтенсивної педагогічної корекції. В закладах освіти району діти з інвалідністю за потребами та індивідуальними можливостями залучаються до роботи різнопрофільних гуртків, спортивних секцій. Позакласною роботою в загальноосвітніх навчальних закладах охоплено понад 50 дітей означеної категорії, що становить близько 60 % від загальної кількості дітей з інвалідністю школоповинного віку. 5 дітей за певні досягнення,  участь у проведенні районних, обласних конкурсів, оглядів дитячої творчості, нагороджені грамотами, призами. Діти з особливими потребами  перебувають під соціально-педагогічним та психологічним супроводом. Дану роботу проводять 26 соціальних педагогів,  22 практичні психологи, класні керівники. В районі організвано роботу 3-х логопедичних пунктів на базі навчальних закладів (Чорнобаївські ЗОШ № 1 та № 2, Васютинський НВК). 1 логопункт для  дітей дошкільного віку із порушеннями мовлення діє на базі Чорнобаївського  дошкільного  навчального закладу «Вишенька». Відділом освіти  спільно з управлінням з питань праці та соціального захисту населення РДА проводиться профорієнтаційна робота серед випускників закладів освіти з числа осіб з інвалідністю. У 2016 році  9 дітей з інвалідністю є випускниками 9,11 класів навчальних закладів району. Щорічно в грудні в районі проводиться заходи в рамках Міжнародного дня інвалідів.

   В порядку контролю про стан виконання доручення, щодо обстеження сміттєзвалища в с. Крутьки доповів завідувач сектору з питань цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи, взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації Вадим Рудянчук – 26.05.2016 на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій  протокол № 6 розглянуто питання про протипожежний стан сміттєзвалищ на території смт Чорнобай, с. Мельники, с. Крутьки. На території Крутьківської сільської ради знаходиться полігон побутових відходів, який є об’єктом підвищеної пожежної небезпеки, оскільки знаходиться в безпосередній близькості до лісового насадження. Щороку на даному об’єкті відбуваються пожежі, особливо в літній період. Користувачем даного лісу є КЛП «Чорнобайліс». На даний час підприємством вживаються мінімальні заходи захисту лісу від можливої пожежі та ведеться спостереження тимчасово залученою особою  КЛП “Чорнобай ліс”. Чорнобаївською райдержадміністрацією 15.06.2016 направлено лист до Чорнобаївської районної ради, так як  КЛП «Чорнобайліс» є власністю районної ради, з проханням вирішити питання облаштування протипожежного барєру (протипожежного мінералізованого розриву) між сміттєзвалищем та лісом. 06.07.2016 року відповідно до доручення голови районної державної адміністрації від 05.07.2016 р. комісією в складі Юрія Петренка начальника відділу Держгеокадастру в Чорнобаївському районі Черкаської області, Вадима Крохи начальника ДПРП № 6 Чорнобаївського РС УДСНСУ в Черкаській області, Вадима Рудянчука завідувача сектору цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації, Івана Пономаренка завідувача сектору містобудування та архітектури райдержадміністрації здійснено виїзд на території стихійного сміттєзвалища, що належить с. Крутьки. До участі в роботі комісії запрошені сільський голова с. Крутьки ОльгаПоложай та директор КЛП «Чорнобай-ліс» Володимир Следь. Встановлено що дане сміттєзвалище діє приблизно з 1996 року. Розміщене воно на території Мельниківської сільської ради приблизно на 90% і 10% на території Крутьківської сільської ради. Перемістити дане сміттєзвалище на даний час неможливо, в зв’язку з безпосередньою близькістю лісу з двох боків та близькістю населеного пункту з одного боку та пастівника з іншого. Сільському голові рекомендовано визначити нове місце розміщення звалища, та виготовити відповідні документи. Іншим вирішенням ситуації є закриття стихійного звалища та вивезення та складування сміття на сміттєзвалище в с. Чехівка. Станом на 07.11.2016 рік не виконана робота по встановленню меж нового сміттєзвалища, не здійснено звернення до проектних організацій з метою виготовлення відповідної документації,  не закрито вивіз сміття на територію сміттєзвалища.

   На апаратній нараді розглядалися організаційні питання: про стан виконання бюджетів у листопаді 2016 року, про стан функціонування медичних закладів району, про стан епізоотичної ситуації в районі, про хід проведення осінньо-польових робіт сільськогосподарськими підприємствами району.

   За результатами апаратної наради було підготовлено протокольні доручення, спрямовані на вирішення піднятих питань.

 

За інформацією відділу організаційної роботи,

інформаційної діяльності та звернень громадян

апарату райдержадміністрації