Чорнобаївська районна рада

Вперше за історію незалежної України Чорнобай відвідав Президент держави

Переглядів: 465

     18 січня   Петро Порошенко побував з робочим візитом на Черкащині. В обласному центрі біля музучилища Президент разом із Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм  відкрили пам’ятник засновникові Української автокефальної православної церкви митрополитові Василеві Липківському. Черкащанам також випала нагода побачити Томос.  А потім Петро Порошенко у супроводі Віце­прем’єр­міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубкова та   керівників області відвідав Золотоношу й Чорнобай, де відбулися зустрічі з громадськістю.

     До Чорнобаївського районного Будинку культури на зустріч із главою держави  змогли потрапити не всі бажаючі, а лише за списками, складеними заздалегідь, і при пред’явленні необхідного документа. Довелося вистояти чималу чергу, щоб пройти крізь металошукачі, тож декого це дивувало, декого – обурювало. Проте з власного досвіду знаю, що  такі заходи безпеки – невід’ємна частина зустрічей з керівниками держави, прес­конференцій з високопосадовцями тощо.

    Початок зібрання було анонсовано на 17.00, проте розпочалося воно на дві години пізніше.  У фойє РБК у цей час заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв зустрічався з чорнобаївцями, які прийшли до Президента з проханнями допомогти вирішити їх проблеми, тож їх вислухали і дали відповідні доручення.

    Розпочалася зустріч із Президентом із запропонованого ним спільного виконання державного Гімну. Потім Петро Олексійович привітав присутніх з Різдвом Христовим та святом Водохреща, розповів  про досягнення держави за період, коли він її очолює. Розпочав, звісно, з Томосу:

    – Тільки ті, хто зневажає Україну, кажуть, що автокефалія – це  «піар». Мільйони українців молилися за те, щоб Господь дарував автокефалію, – сказав Президент. Він додав, що Томос – це документ не менш важливий, ніж Декларація про суверенітет України.

    – Кажуть, що держава не має права втручатися в церковні справи. Я з цим повністю погоджуюсь, особливо, коли ця держава – іноземна… Майже три століття Москва використовувала церкву як фактор потужного впливу на Україну. Отримавши автокефалію Православної Церкви України, нарешті, через 333 роки, ми, українці, і наша церква звільнилися від московського ярма. Ми дали гідну відповідь російському агресору на цей виклик державності.  

    Президент вкотре підкреслив, що отримання Томосу – лише початок – попереду ще дуже багато роботи із розбудови нової церкви.

– Єдність церкви, нації та наполеглива праця – головна запорука нашої сили і перемоги, успіху нашої держави, – наголосив він.

    Успішними вважає Президент і кроки по становленню й оснащенню української армії, підписання угоди про Асоціацію з Євросоюзом, отримання Україною безвізового режиму, збільшення в рази наповнення місцевих бюджетів в результаті  децентралізації, зростання відсотка українського теле­ та радіомовлення  з 5 до 55%, українського книгодрукарства – з 13 до 58%, становлення нової української школи, впровадження  інклюзивної освіти, розвиток сільської медицини, програми «Доступні ліки» тощо.

    – Все, чого Україні вдалося досягнути, здобуто під час збройної агресії   з боку Росії, –  підкреслив Петро Порошенко.

    Під час зустрічі українські АТОвці – учасники «Ігор нескорених» вручили Петру Порошенку футболку члена команди. Потім чорнобаївці отримали можливість поспілкуватися з  Президентом. Так, директор інклюзивно­ресурсного центру Алла Гуназа внесла пропозиції щодо покращення кадрового забезпечення закладу педагогічними працівниками для роботи з дітьми з особливими потребами (до речі, питаннями розвитку інклюзивної освіти опікується дружина Президента Марина Анатоліївна).

    Начальник ПВПЗ №6 Лідія Захарова порушила питання функціонування поштових відділень на селі, тож глава держави вкотре запевнив, що розуміє соціальну функцію сільських листонош і не допустить скорочення їх посад. Хрестителівський сільський голова Інна Бурган попросила Президента  посприяти  у проведенні ремонту дороги державного значення в напрямку Оржиці, яка проходить через села громади і перебуває у незадовільному стані. І хоча питання ремонту доріг перебуває у компетенції Уряду, президент пообіцяв посприяти у вирішенні проблеми. Депутат районної ради, учасник АТО  Микола Джулай цікавився перспективами введення миротворчих військ на Донбас та утворення ОТГ на Чорнобаївщині.

    – Стосовно введення миротворчого контингенту, то це питання включено до програми лідерів США, Німеччини і Франції, проте Росія – проти, – зазначив Президент. – А щодо ОТГ, то  ви  можете  провести вже найближчим часом вибори керівника громади, скажімо, 31 березня; все залежить від вашої активності.

    Насамкінець Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч запросив Президента в серпні приїхати в Красенівку на Всеукраїнське свято богатирської сили  пам’яті Івана Піддубного, тож Петро Порошенко запрошення прийняв.

    Завершилося зібрання  фотографуванням на пам’ять про зустріч; декому вдалося зробити селфі з Президентом. Після зустрічі в Будинку культури автомобільний кортеж глави держави вирушив до стадіону, де на Петра Порошенка чекав гелікоптер, на якому він вирушив до столиці.

https://rada.info/upload/users_files/25585579/d076fb41b8159d53e09e903d6f717ec0.jpg« повернутися до списку новин