Вперше за історію незалежної України Чорнобай відвідав Президент держави
Переглядів: 465
18 січня Петро Порошенко побував з робочим візитом на Черкащині. В обласному центрі біля музучилища Президент разом із Предстоятелем ПЦУ Епіфанієм відкрили пам’ятник засновникові Української автокефальної православної церкви митрополитові Василеві Липківському. Черкащанам також випала нагода побачити Томос. А потім Петро Порошенко у супроводі Віцепрем’єрміністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубкова та керівників області відвідав Золотоношу й Чорнобай, де відбулися зустрічі з громадськістю.
До Чорнобаївського районного Будинку культури на зустріч із главою держави змогли потрапити не всі бажаючі, а лише за списками, складеними заздалегідь, і при пред’явленні необхідного документа. Довелося вистояти чималу чергу, щоб пройти крізь металошукачі, тож декого це дивувало, декого – обурювало. Проте з власного досвіду знаю, що такі заходи безпеки – невід’ємна частина зустрічей з керівниками держави, пресконференцій з високопосадовцями тощо.
Початок зібрання було анонсовано на 17.00, проте розпочалося воно на дві години пізніше. У фойє РБК у цей час заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв зустрічався з чорнобаївцями, які прийшли до Президента з проханнями допомогти вирішити їх проблеми, тож їх вислухали і дали відповідні доручення.
Розпочалася зустріч із Президентом із запропонованого ним спільного виконання державного Гімну. Потім Петро Олексійович привітав присутніх з Різдвом Христовим та святом Водохреща, розповів про досягнення держави за період, коли він її очолює. Розпочав, звісно, з Томосу:
– Тільки ті, хто зневажає Україну, кажуть, що автокефалія – це «піар». Мільйони українців молилися за те, щоб Господь дарував автокефалію, – сказав Президент. Він додав, що Томос – це документ не менш важливий, ніж Декларація про суверенітет України.
– Кажуть, що держава не має права втручатися в церковні справи. Я з цим повністю погоджуюсь, особливо, коли ця держава – іноземна… Майже три століття Москва використовувала церкву як фактор потужного впливу на Україну. Отримавши автокефалію Православної Церкви України, нарешті, через 333 роки, ми, українці, і наша церква звільнилися від московського ярма. Ми дали гідну відповідь російському агресору на цей виклик державності.
Президент вкотре підкреслив, що отримання Томосу – лише початок – попереду ще дуже багато роботи із розбудови нової церкви.
– Єдність церкви, нації та наполеглива праця – головна запорука нашої сили і перемоги, успіху нашої держави, – наголосив він.
Успішними вважає Президент і кроки по становленню й оснащенню української армії, підписання угоди про Асоціацію з Євросоюзом, отримання Україною безвізового режиму, збільшення в рази наповнення місцевих бюджетів в результаті децентралізації, зростання відсотка українського теле та радіомовлення з 5 до 55%, українського книгодрукарства – з 13 до 58%, становлення нової української школи, впровадження інклюзивної освіти, розвиток сільської медицини, програми «Доступні ліки» тощо.
– Все, чого Україні вдалося досягнути, здобуто під час збройної агресії з боку Росії, – підкреслив Петро Порошенко.
Під час зустрічі українські АТОвці – учасники «Ігор нескорених» вручили Петру Порошенку футболку члена команди. Потім чорнобаївці отримали можливість поспілкуватися з Президентом. Так, директор інклюзивноресурсного центру Алла Гуназа внесла пропозиції щодо покращення кадрового забезпечення закладу педагогічними працівниками для роботи з дітьми з особливими потребами (до речі, питаннями розвитку інклюзивної освіти опікується дружина Президента Марина Анатоліївна).
Начальник ПВПЗ №6 Лідія Захарова порушила питання функціонування поштових відділень на селі, тож глава держави вкотре запевнив, що розуміє соціальну функцію сільських листонош і не допустить скорочення їх посад. Хрестителівський сільський голова Інна Бурган попросила Президента посприяти у проведенні ремонту дороги державного значення в напрямку Оржиці, яка проходить через села громади і перебуває у незадовільному стані. І хоча питання ремонту доріг перебуває у компетенції Уряду, президент пообіцяв посприяти у вирішенні проблеми. Депутат районної ради, учасник АТО Микола Джулай цікавився перспективами введення миротворчих військ на Донбас та утворення ОТГ на Чорнобаївщині.
– Стосовно введення миротворчого контингенту, то це питання включено до програми лідерів США, Німеччини і Франції, проте Росія – проти, – зазначив Президент. – А щодо ОТГ, то ви можете провести вже найближчим часом вибори керівника громади, скажімо, 31 березня; все залежить від вашої активності.
Насамкінець Олімпійський чемпіон Андрій Хіміч запросив Президента в серпні приїхати в Красенівку на Всеукраїнське свято богатирської сили пам’яті Івана Піддубного, тож Петро Порошенко запрошення прийняв.
Завершилося зібрання фотографуванням на пам’ять про зустріч; декому вдалося зробити селфі з Президентом. Після зустрічі в Будинку культури автомобільний кортеж глави держави вирушив до стадіону, де на Петра Порошенка чекав гелікоптер, на якому він вирушив до столиці.
https://rada.info/upload/users_files/25585579/d076fb41b8159d53e09e903d6f717ec0.jpg