Чорнобаївська районна рада

15 березня відбулася 32 сесія Чорнобавської районної ради

Переглядів: 674

     У роботі   пленарного засідання взяли участь 24 депутати районної ради,  голова РДА  Сергій Джоболда, керівники управлінь, відділів райдержадміністрації, установ, організацій, підприємств, сільські, селищний голови, директори шкіл та керівники закладів культури району, представники ЗМІ. Головуючим було обрано Анатолія Чупруна. Депутати розглянули понад 30 питань, ухваливши рішення у сфері медицини, соціального забезпечення, фізичної культури та спорту. Попередньо всі питання були детально розглянуті на засіданні президії та постійних комісій районної ради, тому майже з усіх питань депутати були одностайними в прийнятті рішень.

     Перед тим, як розпочати роботу, депутати щиро привітали з днем народження колегу – депутата фракції ВО «Черкащани» Володимира Москаленка. Також заслухали відповіді на запитання, що хвилюють чорнобаївців. Депутати цікавились борговою ситуацією на комунальному підприємстві теплових мереж та отримали пояснення на скарги  чорнобаївців (щодо викидів у повітря)  від представника ТОВ «Чорнобай­тепло». Як зазначила бухгалтер  тепломережі, на даний час підприємство заборгувало   «Нафтогазу»   та ДК «Газ України» більше півтора мільйона гривень. Рахунок, на який потрапляють кошти за послуги від населення, арештований. Але щомісячно комунальне підприємство сплачує відповідну суму заборгованості.

    Представник ТОВ «Чорнобай­тепло» пояснив наявність сажі на прилеглих територіях. За якого словами, попіл, який зберігався біля котельні,  розвіював вітер. Попіл  вивезли, а димохідну трубу до початку нового опалювального сезону пообіцяли модернізувати.

     Депутат Микола Джулай вніс пропозицію оприлюднити відвідування сесійних засідань депутатами районної ради. Проти цієї пропозиції виступив  Валерій Бреус, пояснивши, що не потрібно друкувати список прізвищ без пояснення, з яких причин депутата не було на тому чи іншому пленарному засіданні.

      Валерій Бреус також порушив питання фінансування закладів первинної медичної допомоги:

    –  Чому, направляючи на аналізи, у лікарнях беруть благодійні внески, хоча за аналізи вже заплатила держава?

На це запитання відповіла в.о. головного лікаря КНП «Чорнобаївський ЦПМСД» Валентина Пономаренко:

   – Згідно договору про фінансування з національною службою здоров’я України, пацієнти, які уклали договір з сімейним лікарем або терапевтом, зможуть безкоштовно раз на рік зробити такі аналізи:  загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою; загальний аналіз сечі;  глюкоза  крові; загальний холестерин.

     Ситуацію з оплатою аналізів в стаціонарних відділеннях Чорнобаївської багатопрофільної лікарні пояснив в.о. головного лікаря Сергій Чуба:

    – Один лише біохімічний аналіз крові коштує 149 гривень. Його треба зробити 621 пацієнту, це вже більше 92 тисяч гривень. На всі аналізи не вистачає бюджету, тому ми беремо благодійні внески.  Минулого року 88 тисяч гривень з благодійних внесків було витрачено лише на реактиви.

     Головуючий на пленарному засіданні Анатолій Чупрун нагадав депутатам про подання декларацій та озвучив заяву депутата Микола Джулая про вихід із політичної партій «УКРОП».  Депутат Тетяна Лук’яненко запропонувала зняти питання про внесення змін до рішення районної ради «Про реорганізацію закладів загальної середньої освіти району». Депутат Микола Джулай виступив проти виключення цього питання з порядку денного, і висунув пропозицію його заслухати в інформативному порядку.

     Одноголосно до порядку денного депутати внесли  питання «Про районну цільову програму надання матеріальної підтримки Чорнобаївському райвійськкомату при проведенні призову та надання одноразової допомоги особам, які зараховані на військову службу за контрактом та призвані на строкову військову службу на 2017­2021 роки».

    Щодо питання реорганізації навчальних закладів, голова райдержадміністрації Сергій Джоболда резюмував, що нині на розгляді у Верховній Раді закон про загальну середню освіту, у якому серед низки чітко визначених критеріїв зазначено,  що в кожному населеному пункті має залишитися школа принаймні І ступеня. Час вимагатиме подальшого  укрупнення навчальних закладів Чорнобаївщини. Адже вже 2020 року держава сама визначатиме склад територіальних громад, які не встигли або самостійно не захотіли  визначитися з об’єднанням. Тоді питання реорганізації стоятиме ще актуальніше.

     Голова РДА проінформував присутніх і про ремонт доріг Чорнобаївщини,  який планується на початок квітня.

    Після цього депутати   перейшли до розгляду питань порядку денного. Прийняли програму економічного і соціального розвитку району на 2019 рік; затвердили  низку програм: розвитку малого і середнього підприємництва району на 2019­2020 роки; розвитку автомобільних доріг, які проходять територією району на 2019­2022 роки; надання безоплатної правової допомоги населенню району на 2019­2020 роки. Прийняли районні цільові програми: забезпечення громадян, які страждають на рідкісні захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами на три роки (в районі 33 особи мають рідкісні хвороби); затвердили програму забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами медичного призначення в амбулаторних та побутових умовах; програму імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб.

     А ось голосів депутатів щодо внесення  зміни до програми розвитку рибного господарства  водойм Чорнобаївського району не вистачило. Одноголосно депутати внесли зміни у програму «Турбота» – встановили виплату щомісячної  стипендії в розмірі 1000 гривень дитині батька, який загинув під час несення військової служби в зоні проведення АТО, та до списку пільгових категорій населення в забезпеченні безоплатною путівкою додали осіб, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС І категорії.

     Депутати заслухали і взяли до відома інформацію депутата Миколи Джулая щодо реорганізації навчальних закладів району.

   – Так гостро це питання сьогодні не стоїть, – зауважила Світлана Депутат, – щоб приймати якісь рішення. Треба, щоб спеціалісти добре вивчили це питання.

    Народні обранці ухвалили ряд рішень у сфері  спорту – одноголосно внесли зміни до районної програми щодо надання фінансової підтримки ФК «Колос» та затвердили порядок забезпечення, норми витрат на харчування, лікарські засоби  для учасників спортивних заходів державного, обласного та районних рівнів.

    Депутати затвердили результати конкурсу з продажу частини банно­прального комбінату, площею 28,9 кв м. Переможець конкурсу запропонував 103 010 гривень.

    Результативним було голосування і щодо змін до районного бюджету на 2019 рік.

    Решта розглянутих на сесії питань знайшли підтримку депутатів районної ради у схваленні відповідних рішень. « повернутися до списку новин