Чорнобаївська районна рада

21 грудня відбулася тридцять перша сесія районної ради

Переглядів: 538

         21 грудня відбулася тридцять перша сесія районної ради сьомого скликання.  На пленарне  засідання прибуло 27 депутатів із 34­ох. Провів сесію головуючий, депутат районної ради Анатолій Чупрун. У її роботі активну участь взяв голова райдержадміністрації Сергій Джоболда.  Всі питання,  які  подано на розгляд чергової сесії, попередньо були розглянуті на засіданнях президії та постійних комісій районної ради.

       Згідно порядку денного  депутати прийняли до відома  інформацію служби  у  справах  дітей РДА   про хід   районної «Програми із забезпечення житлом дітей­сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, на 2016­2018 роки». Станом на 01.12.2018 року на квартирному обліку органів місцевого самоврядування перебуває 20 дітей даної категорії. Районною програмою передбачено забезпечити житлом 5 осіб з числа дітей­сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування по Першотравневій, Жовнинській, Кліщинській, Великобурімській та Красенівській сільських радах. Передбачено кошти в сумі 250 тис. грн, тобто 50 тис. грн на один будинок.

      У 2017 та 2018  роках житло за кошти місцевих бюджетів не придбавалось, так як, особи, які мали повернутися до попереднього місця проживання не повернулися.

      Одноголосно депутати прийняли зміни до рішень районної ради  «Про районну комплексну програму розвитку фізичної культури і спорту на 2019­2023 роки» та «Про районну комплексну програму «Турбота» на 2014­2020 роки». Зокрема, в програмі «Турбота» з нового  року передбачено кошти з районного бюджету на  виготовлення нагрудних знаків до 30­ої річниці виведення військ з Афганістану та виплату одноразової грошової допомоги  учасникам бойових дій на території інших держав, в розмірі   1000 грн.

      Також внесли зміни  до програми  удосконалення роботи органів виконавчої влади у Чорнобаївському районі на 2017­2019 роки.

     Депутати підняли розмір одноразової матеріальної допомоги особам, які зараховані на строкову військову службу за призовом з 5 тис. грн  до 10 тис. гривень до 2021 року.

     Ухвалили ряд питань щодо освітянської галузі району. Внесли зміни до рішень районної ради «Про районну програму впровадження у навчально­виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно­комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2021 року», «Про районну програму «Шкільний автобус»  на 2016­2020 роки»; затвердили  районну програму «Розвитку та підтримки інклюзивної освіти  в Чорнобаївському районі на 2019­2023 роки» та встановили вартість харчування в закладах загальної середньої та дошкільної освіти району. Тож з 2 січня 2019 року вартість харчування однієї дитини на день в закладах загальної середньої та дошкільної освіти, що підпорядковані відділу освіти Чорнобаївської районної державної адміністрації буде становити: для дітей віком від 1 до 6 (7) років вартість триразового харчування в закладах дошкільної освіти та дошкільних групах навчально ­ виховних комплексів – 22 гривні;  для учнів 1­4 класів віком від 6 до 10 (11) років  вартість харчування в закладах загальної середньої освіти – 10 гривень;  для учнів 5­11 класів віком від 10 (11) років і старше вартість харчування в закладах загальної середньої освіти – 10 гривень. Учні 1­4 класів та окремих пільгових категорій харчуватимуться за бюджетні кошти. А за ініціативи депутата Миколи Джулая з нового року розмір плати для батьків за харчування дітей у закладах дошкільної освіти  зменшиться і становитиме   30 % від встановленої вартості харчування на день замість 40%. Решту буде сплачувати районний бюджет.

     Депутати також затвердили матеріали нормативної грошової оцінки земельних ділянок. А ось щодо питання «Про внесення змін до рішення  районної ради «Про надання права підпису» свою позицію висловив депутат Микола Джулай:

   –  Ми впродовж двох років голосуємо по цьому питанню, оскільки голови та заступника голови районної ради до цього часу немає.  Я буду голосувати «проти», Давайте згуртуємося і нарешті оберемо голову райради. Проте більшість депутатів підтримали зміни по даному питанню.

Народні обранці звільнили головного лікаря КНП Чорнобаївський ЦПМСД Любов Тарасенко за власним бажанням, згідно поданої нею заяви. Обов’язки  головного  лікаря  КНП «Чорнобаївський ЦПМСД» виконуватиме заступник головного лікаря Валентина Пономаренко.

Депутати також розглянули питання, щодо встановлення надбавки на 2019 рік  керівникам комунальних підприємств  району .

      Одноголосно підтримали  депутати  пропозицію надати  дозвіл  на встановлення радіотрансляційної щогли та базової станції (антени), що дасть змогу  розвивати радіомовлення в районі на основі інноваційних   технологій, внесли зміни в  структуру РФОК, дали  дозвіл на проведення реконструкцій та капітальних ремонтів об’єктів районної комунальної власності. Крім того депутатами внесено зміни до  програми підтримки молодих лікарів .

      Активну дискусію викликало прийняття бюджету на 2019 рік. З цього приводу до депутатів звернувся голова Чорнобаївської РДА Сергій Джоболда:

   – Плануючи видатки наступного року, ми намагалися якнайповніше задовольнити потреби жителів району.  У бюджеті закладено фінансування соціальної допомоги чорнобильцям, «афганцям», надбавок педагогічним працівникам, покращення умов перебування у лікувальних закладах, ремонту спорткомплексу тощо. Проте слід враховувати, що при потребі коштів у сумі 150 млн грн, у нашому розпорядженні – 101 млн грн. Тож про бюджет розвитку можна говорити лише тоді, коли всі територіальні громади братимуть участь у співфінансуванні закладів соціальної сфери. Цей бюджет – не догма, до нього можуть бути внесені зміни, тож прошу депутатів його підтримати.

     Під час обговорення бюджету депутат Євгеній Самченко вніс пропозицію зняти 1450 тис. грн з ремонту спорткомплексу та 100 тис. грн – з програми висвітлення діяльності РДА, передавши ці гроші до резервного фонду з метою їх розподілу після затвердження програми соціально­економічного розвитку району. Проте ця пропозиція не знайшла підтримки  у депутатів,  тож бюджет на наступний рік було прийнято у попередній редакції.

    Активно обговорювали депутати і надання дозволу на часткову реконструкцію даху приміщення поліклініки, де ПрАТ «Водафон Україна» має намір встановити щоглу та базову станцію мобільного зв’язку. Не зважаючи на запевнення представника компанії про нешкідливість обладнання  та його відповідність існуючим санітарним нормам,  22 депутатів з його аргументами не погодились, тож  дозвіл компанія не отримала.

     Далі депутати одноголосно прийняли майно до районної комунальної власності, затвердили план роботи районної ради на І півріччя 2019 року та визначили  орієнтовні  строки   проведення  звітів  депутатів Чорнобаївської районної ради сьомого скликання перед виборцями, це має бути не пізніше березня наступного року.

    Емоції вирували під час розгляду питання  про відкликання депутата Анатолія Нужного за народною ініціативою у встановленому законом порядку – з такою пропозицією виступили Володимир Довгань та Микола Джулай,  звинувачуючи депутата у систематичних пропусках пленарних засідань. Водночас депутати Дмитро Радько, Анатолій Городничий та Євгеній Самченко піддали сумніву правомірність такого рішення, стверджуючи, що діяльність депутата не обмежується присутністю на сесіях. В результаті голосування пропозиція розпочати процедуру відкликання депутата набрала лише 13 голосів, і її було відхилено.

     Далі депутати дали згоду на використання червоно­чорного прапора та прапора Холодноярської республіки на приміщенні Чорнобаївської районної ради згідно з переліком пам’ятних днів, пов’язаних із визначними подіями національно­визвольної боротьби українців та вшанування пам’яті Героїв. Не заперечували і проти оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад директора КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської районної ради» та головного лікаря КНП «Чорнобаївський ЦПМСД»; доручили відділу освіти підписати контракт з директором Вереміївського НВК за результатами конкурсу, проведеного на  дану посаду.

    На завершення засіданння Лідія Русакова озвучила депутатське звернення, яке підтримала від імені жителів Хрестителівської громади сільський голова Інна Бурган, про катастрофічно незадовільний стан дорожнього покриття дороги державного значення, що проходить  через села громади. Нещодавно  там перевернувся автобус; через рух важких фур руйнується дорожнє покриття в межах села, завдається шкода будинкам місцевих жителів.

     Це питання порушувалося неодноразово;  район  і громада вирішити його не в силі, адже ремонт цієї дороги має здійснюватися за державні кошти. Депутати вирішили направити відповідне звернення до голови ОДА  та просити допомоги у народного депутата України Володимира Зубика.« повернутися до списку новин